7 bodov, ktoré určite neprehliadnite pred začiatkom používania prírodnej kozmetiky

  • 24marec2021
  • Sisi Kurtákováhairstylist

1. Diagnostika vlasov

Je snáď prvým a najzásadnejším krokom v starostlivosti o vlasy. Už pri prvej návšteve v salóne Vám odborne vyškolený personál podrobne diagnostikuje vlasy a pokožku hlavy. Len na základe toho vieme spoľahlivo určiť produkty priamo pre Vás. Určite neodporúčame používať kozmetiku bez predošlej konzultácie. Predídete tak možnému nevhodne zvolenému produktu a sklamaniu z toho, že prípravok takpovediac „nefunguje.“

2. Detox vlasov

Bez očistenia to nepôjde! Čiže na začiatku je potrebné vlasy a pokožku hlavy detoxikovať – očistiť šampónom MAXI.WASH. Používa sa spolu s vhodným kondicionérom, spočiatku pri každom umývaní vlasov po dobu troch až štyroch týždňov.

Pýtate sa prečo? Pretože tento detoxikačný šampón pripravuje vlasy na používanie ďalších prípravkov KM. Z vlasov odstraňuje chemické zložky z užívania predošlej kozmetiky, silikóny, zbytky stylingu, nežiadúce nánosy z prostredia ako sú nečistoty, rôzne pele, smog či nadmerné množstvo minerálov z tvrdej vody.

Účinok vo vlasoch, nie na vlasoch!

Bez prvotného očistenia sa nedostavia požadované výsledky, či už v regenerácii alebo pri farbení. Vlasy by boli zanesené, nepriechodné a všetky ošetrujúce prípravky by ostali nanajvýš len na povrchu vlasu. A to samozrejme nechceme. Účinok a zmysel používania prírodnej kozmetiky KEVIN.MURPHY je len vtedy, ak vlasy budú vyživované do hĺbky a všetky regeneračné zložky budú dopravené tam, kde aj majú byť.

Po absolvovaní tohto úvodného čistiaceho procesu, teda po pravidelnom mesačnom používaní, môžete prejsť na šampón podľa výberu na základe diagnostiky. Samozrejme aj s kondicionérom, maskou či inou bezoplachovou starostlivosťou na vlasy.

3. Prečo tak nepenia?

Možno ste už mali skúsenosť s tým, že prírodné kozmetické čistiace prípravky, teda šampóny, penia menej. Ak sa budete cítiť „menej čisto“ uvedomte si, že je to len pocit, ktorý porovnávate s predošlými komerčnými prípravkami, kde to pení až príliš. Nebojte sa toho, že by boli vlasy nedostatočne alebo zle umyté.

To, že prírodná kozmetika takto nepení, má svoj dôvod. Bežné výrobky obsahujú umelé čistiace chemické penidlá tzv. sulfáty, ktoré vytvárajú bohatú penu, no nič viac. Dokonca je to tak, že čo extra pení, tak aj extra vysušuje. V dôsledku toho je pokožka príliš podráždená, suchá alebo až šupinatá (viditeľné lupiny). Prírodné produkty, a zvlášť kozmetika KEVIN.MURPHY, takéto zložky neobsahuje, pokožku nedráždi ani nevysúša. Taktiež neobsahuje žiadne konzervačné látky tzv. parabény.

4. Chce to čas

Hovorí sa, že „trpezlivosť ruže prináša.“ A tu to platí dvojnásobne. Poctivým a pravidelným používaním sa dopracujete k vytúženému cieľu – mať zdravé vlasy a krásnu farbu. Preto, doprajte vlasom čas na regeneráciu. Nečakajte po prvom umytí vlasy ako z reklamy. Dôvod je, že tu sa nevytvára hladký a lesklý silikónový obal, ktorý dodá vlasom „úžasný pocit na počkanie.“

Kvalitná a poctivo vyrábaná prírodná vlasová kozmetika takto nefunguje! Prečo? Pretože potrebuje čas na skutočnú regeneráciu vlasov, nie iba obaliť čímsi, čo funguje len dočasne. S prípravkami vybranými Vám na mieru, docielite ozaj krásne a zdravé vlasy.

5. Šampón ruka v ruke s kondicionérom

To, že po použití šampónu je potrebný aj kondicionér na vlasy, dúfame, že nespochybňujete. Viete však aký má význam a prečo je tak nevyhnutný? Prezradíme Vám aj niekoľko tipov, aby rozčesávanie vlasov už viac nebolo utrpením.

Ako pôsobí šampón?

Okrem toho čo všetci vieme, že šampón čistí, tak aj samotný vlas otvára. Je nevyhnutné použiť ho vždy dvakrát, a to preto, že prvé umývanie je len povrchové. Čiže vlasy sa očistia od smogu, prachu či bežných nečistôt.

Až druhým umývaním pokožku hlavy i vlasy skutočne čistíme a otvárame kutikulu – vlasové šupinky. Tie si môžeme predstaviť ako dvere, ktoré sa v prvom kroku otvoria a následne čakajú, že budú aj zatvorené. Otvorenie týchto dverí spôsobuje to, že vlasy sú drsnejšie a vŕzgajú (inak je to znak toho, že ich máme správne umyté). V tomto momente prichádza na scénu kondicionér, ktorý už vie čo má robiť.

Význam kondicionéru

V skratke – kondicionér dvere zatvorí. Otvorená kutikula vlasového vlákna sa aplikáciou kondicionéru vyživí, regeneruje a uzavrie. Vlasy sú hladké, ľahšie sa rozčesávajú, čím sa predíde mechanickému poškodeniu vlasov z drsného rozčesávania. Nezabudnime však, že každá starostlivosť si vyžaduje svoju dobu pôsobenia – aspoň 3 minútky.

Kondicionér nanášajte na uterákom vysušené vlasy, čím odstránite prebytočnú vodu. Vďaka tomu už nič nebude brániť v maximálnej regenerácii a kondicionér poskytne vlasom všetko, čo má.

Vlasy rozčešte širokým hrebeňom postupne od končekov smerom hore, a to ešte v čase keď na nich pôsobí kondicionér. Následne opláchnite. Celkovo si uľahčíte rozčesávanie vlasov a vylúčite to, že sa pri regenerácií nejaké miesto vynechá.

6. Kozmetika ako neoddeliteľná súčasť farbenia

Krásne výsledky farbenia vlasov farbami COLOR.ME by KEVIN.MURPHY sú podmienené už spomínaným pravidelným a poctivým používaním správnej rady produktov. Možno to znie komplikovane, ale je to tak!

A hneď Vám povieme aj prečo

Podstatou je uvedomiť si, že nakoľko tento farbiaci systém je šetrný, nebude mať vlastnosti agresívnej farby. Čo sa tým myslí? Agresívne farby sú schopné čohokoľvek. Vedia prejsť cez množstvo vrstiev, silikónových obalov, nánosov nečistôt, prirodzených mastných obalov vlasov a pokožky, a teda vedia vyfarbiť vlas aj na úkor jeho kvality.

Nakoľko farby na vlasy značky COLOR.ME by KEVIN.MURPHY sú šetrné a bezamoniakové, nemajú silu prelomiť a prejsť cez spomínané vrstvy na vlasoch. Práve preto je dôležité pred farbením mať vlasy čisté, detoxikované a vyživené – aby pigment, ktorý následne pri farbení aplikujeme – sa vo vlase uchytil, vyfarbil ho a udržal sa.

V tom tkvie celá podstata farbenia vlasov. Je to spolupráca kaderníka a klienta. Ak sa budeme spoločne starať o vlasy spokojné a krásne výsledky sa dostavia už veľmi rýchlo.

7. Predaj cez internet

Spoločnosť KEVIN MURPHY nepodporuje predaj cez internet, ani za takto zakúpené prípravky a produkty neručí.

„Pokiaľ si kúpite bez odporúčania a diagnostiky vlasov produkt, môže sa stáť, že Vám nebude vyhovovať a značke KEVIN.MURPHY už nedáte v budúcnosti šancu. Preto je dôležité nakupovať profesionálne produkty v dôveryhodných salónoch, kde sa Vám dostane nielen kvalitná starostlivosť, ale aj profesionálne odporúčanie. Nemôžeme ručiť za kvalitu a pravosť produktov KEVIN.MURPHY zakúpených cez internet.“
Kevin Murphy