Aká by mala byť starostlivosť o vlasy v chladnom mrazivom období?

  • 30január2022
  • Sisi Kurtákováhairstylist

K vlasom pristupujte ako k pokožke a zvlášť v zime. Je bežne zaužívané, ak sa chystáme do chladného či mrazivého počasia, hlavne pokožku rúk a pery si ošetrujeme, krémujeme.
Veď nikto nechce mať suchú a popraskanú pokožku. A teda ani vlasy, či?

Zamerať sa na anti-frizz účinok.

Vo všeobecnosti keď je vlhko, vlasy sú viac krepovité a elektrizujú. To všetko preto, pretože sú dehydrované. Áno, aj napriek tomu, že je prostredie vlhkejšie. Avšak táto vlhkosť v kombinácii s chladom spôsobuje otvorenie vlasu, elektrizujúci efekt a stáva sa nepoddajným, čiže takýto vlas si robí viac-menej čo chce.

A na to existujú prípravky s anti-frizz účinkom, ktoré sa tomu snažia zabrániť. Zmeny vo vlhkosti a teplote ešte viac zhoršujú náhle prechody zvonku do vnútra, teda zo zimy do tepla, ale i opačne. Ak máme vo vlase príliš vysokú vlhkosť, môže to spôsobiť až primrznutie, keď je vonku pod nulou, čo vlas namáha, spôsobuje prasknutie až ho ničí. Presne z tohto dôvodu je nutné si v zime vlasy po umytí poriadne vysušiť a patrične ošetriť.

Hydratácia je kľúčová.

Vynechanie kondicionéru nepripadá v úvahu. Práve ten má schopnosť vlas vyživiť, uzatvoriť a urobiť z neho vlas poddajný, dobre spracovateľný. Hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať! To je základ pre vlasy v zime. Doprajte si poriadny hydratačný zábal na vlasy TREAT.ME MOISTURE.

Dôležité je tiež vlasy poriadne vysušiť fénom, najlepšie spolu s kefou aby sme uhladili vlasové vlákno po celej jeho dĺžke, čím zabezpečíme trvácnejší účinok uzatvorenia vlasu. A samozrejme nie hneď ísť vonku ale až po nejakej chvíľke.

Čo používať na vlasy v zime?

Pred fúkaním používajte termoochranu na vlasy a tiež hydratačný UN.TANGLED alebo vyživujúci STAYING.ALIVE s anti-frizz účinkom. Tieto bezoplachové kondicionéry udržiavajú vlasy hydratované a zamedzujú elektrizovaniu či uzleniu, ku ktorému dochádza hlavne trením vlasov o tkaniny, šály, kabáty atď.

Uhladzujúce mliečko SMOOTH.AGAIN, či sprej EVER.SMOOTH sú vhodnejšie pre suché až krepovité vlasy. Olejček YOUNG.AGAIN je možné použiť pre všetky typy vlasov, aj do vlhkých pred fúkaním, ale i pri konečnej úprave do suchých vlasov, čo ich krásne zmäkčí.

A celé to viete ešte uzavrieť uhladzujúcou pastou EASY.RIDER s anti-frizz účinkom, ktorá vytvaruje a zafixuje účes. Prípadne ak ste viac naklonení lakom, tak vynikajúcou voľbou pre zamedzenie elektrizovania vlasov je SESSION.SPRAY a pre jemnejšie vlasy SESSION.SPRAY FLEX s úžasnou vôňou.

Ak ste sa zľakli, že je to na vlasy už veľa, tak vaše obavy sú zbytočné. Prírodná kozmetika KEVIN.MURPHY umožňuje vrstvenie viacerých produktov, pretože vlasy nezaťažuje a vy ich použijete určite v správnom poradí.

Chráňte vlasy.

Nezabudnite tiež na čiapku. Vlasy a pokožku hlavy môžete chrániť pred mrazom rovnako ako ruky v rukaviciach. Ak sa obávate straty objemu či mastenia pokožky pod čiapkou, odporúčame nosiť voľnejšiu, nie úplne tesnú čiapku.

A hneď ako prídete do tepla, do vyhriatej miestnosti kde je suchý vzduch, zložte si ju, aby sa pokožka zbytočne neprehrievala a vlasy sa nemastili. Dlhovlásky si môžu vlasy ukryť aj pod kabát či vestu. Jednoducho o vlasy sa treba starať ako o pokožku.