Aká je kozmetika KEVIN.MURPHY?

  • 05apríl2021
  • Sisi Kurtákováhairstylist

Jemnosť, sila, štýl a trvácnosť

Táto celosvetovo uznávaná profesionálna vlasová kozmetika je inšpirovaná prírodou a silou jej účinnosti. Práve preto si vyslúžila aj tieto prívlastky, ktoré ju dokonale vystihujú.

Už v predošlom článku Prečo práve táto austrálska kozmetika, sme načrtli jej výnimočnosť v starostlivosti o vlasy. Dnes si ju rozoberieme, ako sa hovorí „do špiku kosti“ a prezradíme Vám o nej viac.

Jemná zvlášť k pokožke

Tým, že je vytvorená na rovnakej filozofii ako produkty zo segmentu starostlivosti o pleť, dbá na to, aby bola jemná zvlášť k pokožke. To ale neznamená, že účinky jej prípravkov sú slabé alebo nedostatočné. Len myslí aj na to, na čo bežné značky zabúdajú.

Jeden z veľkých benefitov tejto kozmetiky je tiež fakt, že na rozdiel od bežne dostupnej, sa vyrába bez škodlivých chemických prísad, ktoré sú hlavne voči pokožke agresívne. A preto pri používaní tejto prírodnej kozmetiky sa nestane, že vám prípravky spôsobia suchú pokožku alebo jej začervenanie, podráždenie či nepríjemné svrbenie hlavy.

Čiže všetci, ktorí trpia ekzémom, dermatitídou alebo majú citlivú pokožku, a to sa netýka len pokožky hlavy, musia dobre zvážiť svoj výber kozmetiky. Nestačí čítať len prednú stranu obalu! Takto sa častokrát necháme zmiasť nepravdivou reklamou a zistíme, že to, čím má byť hlavná zložka je v skutočnosti len 1% obsahu.

Kozmetika KEVIN MURPHY je pravdivá a účinná svojím zložením. Veď posúďte sami!

Je z toho najlepšieho čo nám príroda ponúka

Čisté ingrediencie, starostlivo vyberané, poctivo spracované a uznávané pre svoje účinky. Takéto je zloženie prípravkov. Niektoré z nich vám priblížime a upresníme, aká je ich úloha vo vlase.

Aminokyseliny, proteíny regenerujú vonkajší povrch vlasov, udržiavajú vitalitu a predchádzajú štiepeniu končekov. Dodávajú vlasom plnosť a objem.

Hydratačné zložky, ako sú mangové maslo alebo maslo murumuru vyhladzujú kutikulu a dodávajú vlasom jemnosť.

List zeleného čaju, zeleru, výťažky z Tea Treešalvie detoxikujú, čistia a ozdravujú vlasovú pokožku.

Extrakty z baobabu, bambusupomarančového kvetu vlasy hydratujú bez zaťaženia.

Antioxidanty z kvetu orchidey, ružepestreca redukujú lámavosť a vracajú prirodzenú krásu i chemicky poškodeným vlasom. Napomáha tiež upokojiť podráždenú pokožku.

Éterický olej z kvetu slamienky – Immortelle – je bohatý na antioxidanty a predchádza poškodeniu vlasov. Má výnimočnú hojivú a regeneračnú schopnosť.
Immortelle – z lat. „zlaté slnko“ – slamienka – znamená večný život a schopnosť boja proti starnutiu. Jej pôsobenie má trvalý charakter.

Vitamíny (A, B, C a E) urýchľujú zotavenie, obnovu a regeneráciu vlasov a vlasovej pokožky. Austrálsky strom Kakadu Plum, ktorý je mimochodom najsilnejším antioxidantom a najbohatším zdrojom vitamínu C na svete, poskytuje maximálne ozdravujúce účinky pre vlasy a pokožku. Zmes vitamínov Acai, brečtanu podporujú zdravý lesk a vitalitu vlasov.

Levanduľový kvet a výťažky mandarínky dodávajú vlasom objem, lesk a redukujú činnosť mazových žliaz, čím vyrovnávajú jeho produkciu.

Pačulový olej, citrón, limetka a výťažky bergamotu udržiavajú rovnováhu medzi pokožkou a vlasmi. Kontrolujú produkciu mazu, stimulujú obnovu buniek a zmierňujú tvorbu lupín.

Harmanček, materina dúška a med majú prirodzene upokojujúci účinok na pokožku.

Lotosový kvet je vysoko zvláčňujúca zložka, ktorá zanecháva vlasy jemné a vyživené. Tento extrakt zároveň regeneruje, hojí, čistí, navracia rovnováhu a zdokonaľuje textúru vlasov. Má prevenčný účinok proti výskytu šedín, keďže stimuluje melanín vo vlasoch a aktivitu enzýmov. A keďže všetky enzýmy sú proteíny a vlasy pozostávajú z 90% z proteínov, je extrakt z lotosového kvetu veľmi dôležitým faktorom pri regenerácii povrchu vlasu.

Kokos, kajeputový olej pôsobí ako zmäkčovač vlasu a urýchlením liečebného procesu zmierňuje kožné problémy.

Koreň zázvoru vďaka vysokému obsahu zinku pôsobí proti účinkom hormónu DHT, ktorý je jedným z príčin oslabenia vlasového folikulu, a tým urýchľuje rast vlasov a zabraňuje ich strate.

Pomelo, zeler a gáfrovník lekársky vyživuje korienok a podporuje rast vlasov. Priaznivo pôsobí na mastné vlasy i pokožku.

6 druhov austrálskeho ovocia – (púštna limetka, austrálska guľatá limetka, nohoplod, austrálska prstová limetka, slivka burdekin, terminália) – tieto plody boli starostlivo vyberané pre ich odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam, kde bez väčších problémov prežívajú. Sú hydrofilné, čo znamená, že absorbujú vlahu zo vzduchu. Sú bohaté na vitamíny a esenciálne mastné kyseliny. Vyživujú, hydratujú a omladzujú vlasy a pokožku. Dodávajú hebkosť a lesk vlasom.

Výťažky z kôry ružového grepu pomáhajú odbúravať stres a jeho adstringentná vlastnosť výborne prečisťuje mastnú pokožku a vlasy.

Koreň Hemsleya posilňuje vlasové korienky a spomaľuje starnutie vlasového folikulu. Má antioxidačné vlastnosti, ktoré priaznivo pôsobia na zdravie vlasov. Tie sú tak silnejšie a menej náchylné k vypadávaniu. Protizápalové vlastnosti tejto zložky pomáhajú chrániť pred poškodením vplyvom pôsobenia DHT.

Esenciálne oleje sú prirodzene regenerujúce a antioxidačné, ktoré dokážu obnovovať vlas na bunkovej úrovni.

A to je len zlomok všetkých tých úžasných ingrediencií, ktoré tvoria plnohodnotný obsah tejto kozmetiky. Vôňa každého prípravku sa odvíja od hlavnej zložky, ktorá len tak Vášmu zmyslu neunikne.

Starostlivosť o vlasy každému na mieru

Široký výber týchto produktov umožňuje naplniť individuálne požiadavky každého z nás. A takto by to malo byť! Každý sme jedinečný, a teda každému môže vyhovovať iná kombinácia vlasových prípravkov. Po dôkladnej diagnostike vám vieme poradiť a odporučiť tú správnu starostlivosť – šampóny, kondicionéry, masky, styling a ošetrenie na mieru pre všetky typy vlasov, vrátane detských.

Bez sulfátov a parabénov

Čo sú a prečo sa im tak vyhýbame?

Sulfáty sú chemické čistiace penidlá, ktoré odstraňujú z vlasov nečistoty a pôsobia ako rozpúšťadla so silným odmasťovacím účinkom. Svojim nadmerným odmastením zbavujú vlasy aj ich prírodných olejov čo spôsobuje, že nedostatok kožného mazu bráni ich prirodzenej hydratácii. V dôsledku toho vlasy nadmerne vysušujú, vymývajú z nich keratín, zvyšujú pórovitosťzoslabujú intenzitu farby vlasov.

Už je na čase zbaviť sa pocitu, že čím viac šampón pení, tým lepšie. Je to práve naopak! Pri nadmernom odmastení sulfátmi, sa v niektorých prípadoch pokožka a vlasy bránia tak, že produkujú nadmerné množstvo mazu a nastáva ďalší problém. Extrémne mastná pokožka, ktorú máme nutkanie umývať každý deň.

Parabény sú lacné konzervačné látky, ktoré sa pridávajú do kozmetických výrobkov za účelom zaistiť čo najdlhšiu trvácnosť produktu. Sú to teda konzervanty 100% -ho chemického pôvodu. Ukázalo sa, že tieto konzervanty výrazne narúšajú produkciu estrogénu. Dokonca niekoľko štúdií hovorí o spojitosti parabénov s rakovinou prsníka u žien a s klesajúcou plodnosťou u mužov. Okrem iného oslabujú pečeň, imunitný systém a môžu vyvolávať rôzne alergické reakcie a ekzémy na pokožke, keďže sú to látky telu nevlastné.

Šetrná k životnému prostrediu

Dnes je akýmsi kritériom pri výrobe prírodných kozmetických produktov chrániť a myslieť na kvalitu životného prostredia. A to isté platí aj pri ich používaní. Záleží nám na tom aké balenia používame, ako sa s nimi nakladá, ako sa získavajú prírodné látky z prostredia a akú uhlíkovú spotu po sebe zanechávame. Zodpovedne a vážne pristupujeme k týmto otázkam.

To, že v spoločnosti KEVIN.MURPHY nie je potreba testovať prípravky na zvieratách (testuje sa na modelkách) nám jasne ukazuje, že sú úplne bezpečné a nie je v nich nič, čo by uškodilo zdraviu človeka.