Ako sa starať o vlasy v lete? Máme pre Vás pár tipov!

  • 08júl2021
  • Sisi Kurtákováhairstylist

Predovšetkým myslíte na…

slnko, vysoké teploty, more, soľ, voda, chlór a mnoho ďalších faktorov sa v lete podpisuje na našich vlasoch. A preto tak ako dbáte o svoju pokožku a chránite ju, rovnako tak nezabúdajte ani na svoje vlasy. Ak sa o ne počas horúcich letných dní budete správne starať, vyhnete sa nemilému prekvapeniu na jeseň.

1. Vitamíny a hydratácia sú základ

To ako žijeme a hlavne ako sa stravujeme, poznať zvlášť na vlasoch, nechtoch, pleti a pokožke. Preto je nevyhnutné, ak chcete mať krásne a zdravé vlasy, starať sa o nich aj takpovediac „zvnútra“. Čo sa tým myslí? Dostatočne vyživovať a hydratovať! A to nie len v letných mesiacoch. Príjem vitamínov ako je zinok, selén, vitamín D, C a B by ste nemali obchádzať.

Samozrejme dôležitá je starostlivosť aj „zvonku“ vlasu. Pomocou vitamínových sprejov ako sú SHIMMER.SHINESHIMMER.ME BLONDE vlasy hydratujete, vyživíte a dodáte krásny lesk.

2. Vyhnite sa častému umývaniu vlasov

Príliš časté umývanie vlasov, resp. každodenné sa neodporúča, a to z dôvodu nadmerného čistenia, odmasťovania, čím sa pokožka hlavy zbavuje prirodzených ochranných olejov. V dôsledku toho sa mastí ešte viac.

Riešenie?

Alternatívou je suchý šampón FRESH.HAIR, ktorý vlasy osvieži, dodá objem a vôňu. Tak isto čas medzi jednotlivým umývaním si viete predĺžiť aj vďaka osviežujúcemu suchému kondicionéru v spreji YOUNG.AGAIN DRY CONDITIONER.

Ak je ale nevyhnutné vlásky často umývať, zvoľte správny šampón, ktorého zloženie je čo najšetrnejšie k pokožke hlavy. Takýto je napríklad aj BALANCING.WASH, ochranný šampón vhodný na každodenné umývanie vlasov.
Tiež môžete vyskúšať prípravok RE.STORE, bohatý na enzýmy a proteíny, ktorý je vhodný ako náhrada šampónu a kondicionéru pri častom umývaní vlasov

colouring-angel-sees-hair-kosice-kevin-murphy

3. Chráňte vlasy pred teplom

Klobúk, šatka či akákoľvek pokrývka hlavy chráni nielen pred nebezpečným úpalom, ale aj pred podráždením pokožky hlavy a nadmerným vysušením až lámaním vlasov. V neposlednom rade takto chránite farbu vlasov, ktorá bude stále plná a lesklá.

Čo použiť?

Ďalším spôsobom ako chrániť vlasy pred teplom je pomocou produktov na to určených. ANTI.GRAVITYHAIR.RESORT, UN.TANGLED, sú prípravky na vlasy, ktoré poskytujú bezkonkurenčnú ochranu pred priamym teplom až do 220°C. Navyše, ich viete aplikovať aj do suchých či mokrých vlasov.

Pre svetlovlásky

Zvlášť blond vlasy strácajú svoj pekný odtieň a lesk počas leta. Použite preto pigmentované kúry pre posilnenie farby vlasov, ktoré vylepšujú odlesky alebo neutralizujú nechcené tóny. Bez usadzovania a nechcených nánosov. Vyskúšajte starostlivosť o farbu vlasov s COLOURING.ANGEL.

4. Vyživte vlasy

Známe duo – šampón a kondicionér v deň umývania vlasov je za bežných okolností postačujúce. Avšak pri vlasoch, ktoré sú viac ako obvykle vystavené slnku, vysokým teplotám, vode a ďalším letným záležitostiam, potrebujú viac než len klasickú starostlivosť.

Zábal na vlasy

Raz do týždňa by ste si mali dopriať zábal na vlasy v podobe masky ANGEL.MASQUE, HYDRATE-ME.MASQUE alebo YOUNG.AGAIN.MASQUE, už ktorá je vhodná pre váš typ vlasu.

staying-alive-leave-in-treatment-seeshair-kosice-kadernictvo

5. Stavte na bezoplachovú starostlivosť

Pre permanentnú ochranu a regeneráciu vlasov nielen počas celého leta!

Pri blond odtieňoch použite nezmývajúci kondicionér na vlasy LEAVE-IN.REPAIR, ktorý je zvlášť vhodný pre slabé a zosvetlené vlasy.

Alebo si doprajte regeneračnú kúru STAYING.ALIVE, či hydratačný bezoplachový kondicionér UN.TANGLED.

Oba prípravky si viete aplikovať do mokrých i suchých vlasov, dokonca i kedykoľvek počas dňa, čím udržíte stálu ochranu a regeneráciu vašich vlasov.

6. Nevynechajte olej na vlasy

Časté namáčanie vlasov vo vode a slnenie spôsobuje to, že končeky vlasov sú suché a bez života. Okrem hydratačných prípravkov nanášajte na vlasy aj olejčeky. Avšak nie je jedno aké! Vyhnite sa olejom, ktoré sú pre vlasy ťažké a tiež takým, čo ostávajú iba na povrchu vlasu, kde nanajvýš vytvoria len mastný obal.

Nie je olej ako olej

Vhodne zvolený olej na vlasy, nezaťažujúci a hydratačný zároveň, akým je napríklad aj YOUNG.AGAIN zanecháva vlasy omladené a vyživené. Dokonca je vhodný aj na pokožku, pretože chráni pred pôsobením tepla.

7. Obmedzte tepelné prístroje

Tým, že v tomto období máme vlasy viac namáhané teplom, nepridávajme im ešte. Snažte sa obmedziť používanie žehličiek a fénu. Ak sa však inak nedá, a vy predsa len musíte siahnuť po podobnom spôsobe úpravy, nezabúdajte na termoochranný prípravok na vlasy HEATED.DEFENSE, ktorý poskytuje extrémne tepelný štít až do 232°C.

cestovne-balenie-seeshair-kadernictvo-kosice-kevin-murphy

 

Objednajte sa na konzultáciu, kde Vám na základe diagnostiky veľmi radi poradíme, aká starostlivosť o vlasy v lete je pre Vás vhodná.

Okrem toho kaderníctvo Košice, SEES Hair, ktorého dominantou je prírodná kozmetika bez sulfátov a parabénov ponúka množstvo ďalších prípravkov, a to aj v malých cestovných baleniach, aby ste svoj obľúbený prípravok mali stále so sebou.

 

 

Pre krásne leto so zdravými vlasmi.