Farbenie vlasov, ktoré zároveň hydratuje

  • 20jún2021
  • Sisi Kurtákováhairstylist

COLOR.ME by KEVIN.MURPHY

Áno, tieto! Najnovšia generácia. Farby na vlasy bez amoniaku, PPD látok a nepríjemného zápachu. Nespôsobujú podráždenie či pálenie a svojím zložením sú vhodné aj pre citlivú pokožku. Kučeravé či krepovité vlasy zas ocenia ich hebkosť a hydratáciu. Navyše voňajú po šípkach, čo je medzi farbami zriedkavé až nevídané. Verte, že si ich obľúbite!

Tak, ako nám záleží na krásnom výsledku farbenia, rovnako tak je podstatné zachovať aj kvalitu a vitalitu vlasov i pokožky.

Za to, že tieto farby hydratujú a starajú sa o vaše vlasy už počas samotného farbenia, je zodpovedných hneď niekoľko zložiek. Pár z nich spomenieme.

Granátové jablko

Prečo je obsahom farby

Jeho enzýmy udržiavajú vlasy zdravšie a hebkejšie. Chráni a posilňuje kožné bunky, podporuje regeneráciu a poskytuje ochranu pred slnečným žiarením. Obsahuje protizápalové zlúčeniny, vrátane polyfenolových antioxidantov a je jedným z mála rastlinných zdrojov esenciálnych mastných kyselín, ktoré chránia vlasy pred poškodením a starnutím.

Výsledky viditeľné na vlasoch

Vlasy sú nielen silnejšie a pružnejšie, ale sú tiež chránené, čo vedie ku krásnej a dlhotrvajúcej farbe.

Aloe vera

Prečo je obsahom farby

Je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov a aminokyselín od vitamínu A po kyselinu listovú. Má podobné chemické zloženie ako keratín a pôsobí na povrchu pokožky i vlasov tak, že stimuluje príjem vitamínov a minerálov.

Výsledky viditeľné na vlasoch

Udržiava vlhkosť vo vlase a upokojuje pokožku hlavy. Vlasy ostávajú hladké, lesklé a hydratované.

Med

Prečo je obsahom farby

Med obsahuje mnoho vitamínov a minerálov a je prirodzeným zvlhčovačom, ktorý pomáha vlasom udržiavať hydratáciu. Éterické oleje uzatvárajú kutikulu, a tým zabraňujú krepateniu.

Výsledky viditeľné na vlasoch

Chránené, vyživené, jemnejšie a lesklejšie vlasy. Všeobecne prispieva k dobrej kondícii vlasov, podporuje rast vlasov a  posilňuje slabé folikuly.

Šípky

Prečo sú obsahom farby

Obsahujú mnoho živín vrátane Omega 6, Omega 9 a vitamínu A, ktoré podporujú zdravý rast vlasov. Vysoká koncentrácia esenciálnych mastných kyselín znižuje suchosť vo vlasoch a beta-karoten eliminuje krehkosť.

Výsledky viditeľné na vlasoch

Vlasy vyživené od korienkov, posilnené a hydratované.

Olej z hroznových semien

Prečo je obsahom farby

Hroznový olej je bohatým zdrojom silných aminokyselín, mastných kyselín a vitamínu E. Chráni pred poškodením buniek a pôsobením voľných radikálov. Podporuje zdravý rast vlasov.

Výsledky viditeľné na vlasoch

Hydratované a regenerované vlasy bez zaťaženia, čo vedie k objemu, lesku a zvýšenej ochrane. Na pokožke hlavy vyrovnáva produkciu mazu i suché miesta.

Bambucké maslo

Prečo je obsahom farby

Je bohatý zdroj vlhkosti. Rýchlo a úplne sa vstrebáva do vlasov i pokožky hlavy, aby dodalo hydratáciu bez upchatia pokožky.

Výsledky viditeľné na vlasoch

Lesklé, žiarivé a hydratované vlasy bez krepatenia.

Už v prvom článku zhrňujúci 7 bodov o prírodnej kozmetike, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, sme písali o dôležitosti kozmetiky ako neoddeliteľnej súčasti farbenia. Môžete si ho znova pripomenúť a vrátiť sa k nemu tu.