Prečo práve austrálska kozmetika KEVIN.MURPHY

  • 07marec2021
  • Sisi Kurtákováhairstylist

Starostlivosť ako o pleť

O čo sú vlasy menej ako pleť? Veď vlasy sú korunou krásy každej ženy. Treba sa o ne starať rovnako zodpovedne, a preto v našom salóne SEES sme si vybrali vlasovú kozmetiku značky KEVIN.MURPHY, ktorá je vytvorená na rovnakej filozofii ako produkty zo segmentu starostlivosti o pleť.
Jemná no zároveň silná. Povedzte, čo viac si môžu vlasy priať?

Nechceme produkty plné škodlivej chémie

Vedeli ste, že pokožka je najväčší ľudský orgán? Vie celým svojim povrchom prijímať všetko, čo sa na ňu akýmkoľvek spôsobom dostane. Zvlášť vlasová pokožka je bohatá na krvné cievy, než akákoľvek iná časť tela, čo umožňuje ozaj rozsiahle prenikanie látok do tela a krvi.

Takže čo všetko si na vlasy a pokožku nanášame? Možno je už na čase zaujímať sa aj o zloženie beauty prípravkov, ktoré používame.

V tejto austrálskej kozmetike nenájdete žiadne penidlá – sulfáty, nezmývateľné silikóny, konzervanty – parabény a mikroplasty. Samozrejme farbiaci systém, ktorý ponúka COLOR.ME by KEVIN.MURPHY, sú farby na vlasy bez amoniaku, PPD a nepríjemného zápachu. Čiže spokojne môžeme tvrdiť, že sme našli také produkty a prípravky na farbenie vlasov, ktoré pri snahe dosiahnuť jedno – výsledok, nepoškodia druhé. Tým myslíme vaše zdravie, vlasy a pokožku.

Poučili sme sa

Z predchádzajúcich skúseností pri práci s rôznymi značkami vlasovej kozmetiky sme si jasne určili, čo už nechceme. A tým sú nelichotivé prejavy pokožky pri a po farbení, alebo alergické reakcie z agresívnych farieb u klientov. Rovnako aj krátky účinok regeneračných prípravkov a zdanlivo zdravo vyzerajúcich vlasov i pokožky.

Paradoxom bolo, že namiesto toho, aby sa kvalita vlasov časom zlepšovala, tak nevediac povedať kedy, nastal akýsi bod zlomu a účinky sa strácali. Už po relatívne krátkom čase, po pár mesiacoch, problém suchých vlasov či lupín bol späť. Dôvodom vracajúcich sa ťažkostí bol nezmývateľný silikón a nešetrné farbenie vlasov.

V neposlednom rade musíme spomenúť aj trápenie kaderníkov, keďže sa o tom veľmi nehovorí. Deň čo deň sú vystavení škodlivému dýchaniu amoniakových farieb, a tiež nadmerným pôsobením sulfátových šampónov na ich pokožku rúk, ktorá je potom extrémne vysušená, miestami až s ekzémom. No nič príjemné.

Ale tieto ťažkosti sú už minulosťou! Prírodná kozmetika KEVIN.MURPHY a farby na vlasy COLOR.ME by KEVIN.MURPHY patria medzi to najlepšie, čo nám kadernícky trh ponúka, a to bez toho, aby poškodzovala naše zdravie.

Nie sú to len sľuby

A tu je podstatný rozdiel! Nie je dôležité mať kozmetiku s pekným obalom, kde sa veľkými písmenami píše, že obsahuje bambucké maslo a reklama zdôrazňuje, že vlasy budú hneď krásne a hebké. Dôležité je, či aj v skutočnosti obsahuje to, čo sľubuje! A nemyslíme tým len 1% z celkového obsahu a vlasy hebké tak maximálne na pár mesiacov. A potom čo?

Pri používaní produktov značky KEVIN.MURPHY takéto pochybnosti nemusíte mať. Práve naopak, skrz svojich výsledkov dokazuje svoju výnimočnosť a účinnosť. Je vytvorená z toho najlepšieho, čo nám príroda môže dať. A teda spĺňa to, čo sľubuje.

Ak patríte medzi tých, ktorí nehľadajú iba hocaké komerčné prípravky, ale šetrnú a hlavne účinnú kozmetiku, ste na správnej ceste. Doprajte svojim vlasom dokonalú starostlivosť a tie sa Vám odmenia zdravým a krásnym vzhľadom.