Ombré, Sombré, Bronde

Kreatívne techniky

Ďalšie špeciality od francúzskych kaderníkov, ktorí mysleli ako na požiadavky brunetiek, tak aj blondínok. Či už túžite po jemnejšom, výraznejšom alebo sa neviete rozhodnúť aké zosvetlenie vlasov vám pristane, je tu viacero techník a možností ako docieliť váš nový a svieži look.

Ombré

Ak túžite po výraznejšej zmene farby vlasov medzi ich korienkami a končekmi, je tu pre vás ombré. Jeho prednosťou je silný kontrast farieb, ktorý vytvorí naozaj svieži look. Ombré je technika zosvetľovania, ktorá na rozdiel od balayage začína približne na úrovni uší a pokrýva zvyšok účesu. Zásadou pri ňom je, že farba postupne prechádza z tmavšej do svetlejšej niekedy až o 4-6 tónov.

 

Pre koho je ombré určené?

Ombré je vhodné pre každého, kto rád experimentuje. Najviac vynikne prechod farieb pri dlhších vlasoch, špeciálne brunetky si pri ňom prídu na svoje. Aj iné kombinácie si však zaslúžia uznanie, nakoľko taktiež vytvárajú výrazný vzhľad vlasov. Nechajte si vytvoriť úchvatný a zaujímavý look.

Sombré

Hľadáte jemnejšiu verziu ombré? Sombré, inak nazývané aj soft ombré, je tu presne na vaše želanie.
Prechod medzi jednotlivými farbami je vo výsledku jemný. Základ vychádza z pôvodnej farby a postupne sa zosvetľuje až ku končekom ale len s minimálnym farebným rozdielom, čo zaručuje dosiahnutie prirodzeného looku.

 

Pre koho je technika sombré?

Mäkšie prechody a jemnejšie rozdiely vo farebnosti svedčia akejkoľvek dĺžke a farbe vlasov, takže sa hodí naozaj každému. Svetlovláskam pristane najviac. Navyše ho netreba často dofarbovať. Aj preto sa sombré teší nesmiernej popularite. Vyskúšajte ho aj vy, určite neoľutujete.

 

Bronde

Blondínka či brunetka? Neviete sa rozhodnúť? V tom prípade je tu pre vás bronde.
Precízne prepojenie, presne ako brown a blonde v spojení slova bronde, sú prechody medzi jednotlivými odtieňmi. Ide o spojenie tmavých a svetlých pramienkov po celej dĺžke vlasov. Pri tmavších vlasoch sa pomocou svetlejších odleskov vytvorí rozjasnený look. Naopak blond farba sa pozdvihne tmavšími, hnedými odleskami vo vlasoch.

 

Pre koho je bronde vhodné?

Pre tie, ktoré chcú mať oboje. Táto technika je určená pre všetky brunetky, ktoré sa nechcú vzdať svojej tmavšej farby, no zároveň chcú i svetlé blond odtiene. Bonusom je, že čím viac pramienky odrastajú, tým prirodzenejšie vyzerá výsledná farba, alebo sa po viacerých umytiach stáva menej výraznou.